top of page

sob., 24 lis

|

Łódź Art Inkubator

STOP Stalking "Człowiek w zagrożeniu"

Warsztaty antystalkingowe organizowane przez Katarzynę Dacyszyn, ofiarę stalkera, która prawie straciła życie z rąk oprawcy w sierpniu 2016 roku.

Wydarzenie otwarte
Zobacz inne wydarzenia
STOP Stalking "Człowiek w zagrożeniu"
STOP Stalking "Człowiek w zagrożeniu"

Czas i lokalizacja

24 lis 2018, 14:00

Łódź Art Inkubator, Księdza Biskupa Wincentego Tymienieckiego 3, 90-365 Łódź, Polska

O wydarzeniu

Celem warsztatów jest uświadomienie, czym jest stalking, jak groźny może być, jak się przed nim chronić i jak postępować, gdy do niego dochodzi. To warsztaty skierowane przede wszystkim do kobiet, które w sposób szczególny są narażone na nękanie.

Program:

1. Katarzyna Dacyszyn – projektantka, modelka, ofiara ataku stalkera w sądzie, społeczna aktywistka walcząca o zwrócenie uwagi na problem stalkingu i cyberprzestępczości, twarz kampanii FAKE OFF – opowie własną historię, zdefiniuje czym jest stalking, jakie są regulacje prawne i dlaczego nie należy poddawać się w walce o uwolnienie się od stalkera.

2. Projekcja reportażu Anny Barańskiej-Całek Osaczona we własnym domu /SUPERWIZJER TVN/.3.

3. Jagna Piwowarska – prawniczka, Prezes Fundacji Można Inaczej – opowie o swoich doświadczeniach w pracy z ofiarami stalkingu, o różnych jego formach, opowie także jakie napotyka trudności jako prawnik działając w imieniu

pokrzywdzonych, co jej zdaniem nie działa w polskiej legislacji, oraz doradzi, co zrobić i jak działać w przypadku zagrożenia stalkingiem.

4. Funkcjonariusz Wojewódzkiej Komendy Policji – opowie, w jaki sposób przygotować się do składania zeznań obciążających stalkera, jak je składać, aby doszło do ścigania przestępcy, co jest ważne przy zgłaszaniu naruszenia prawa.

5. Adam Straszewicz – psycholog kryminalny. Ukończył psychologię na Uniwersytecie SWPS oraz psychologię śledczą na Uniwersytecie w Huddersfiled, gdzie wraz z twórcami tej dziedziny pracował przy projekcie dotyczącym przemocy w miejscu pracy. Od dziesięciu lat zajmuje się problematyką uporczywego nękania i prześladowania. Jako jeden z pierwszych psychologów na polskim gruncie zajął się profesjonalnie konsultacjami dla ofiar stalkingu. Obecnie prowadzi szkolenia dla osób prywatnych, instytucji oraz profesjonalistów zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy. Pełniąc funkcję biegłego wydaje opinie w zakresie psychologii śledczej, geograficznego profilowania sprawców i problematyki stalkingu.

6. Elina Toneva – bezpłatny trening samoobrony dla kobiet UNITED KRAV MAGA – rozpoznawanie zagrożeń bezpośrednich, reagowanie prewencyjne, zasady i podstawy samoobrony podczas ataku.

Warsztaty odbędą się 24 listopada o godz. 15:00 w Fabryce Sztuki (Tymienieckiego 3)

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page